Kaporta’da Güneş Yanığı Olmaması İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler!

Güneş Yanığının Önlenmesi İçin Kaporta Bakımı

Güneş Yanığının Önlenmesi İçin Kaporta Bakımı

Aracına önem veren kişiler için kaporta bakımı oldukça önemlidir. Siz de eğer bu konuda endişe duyuyorsanız, aracınızın kaportasını güneş yanıklarından, çiziklerden korumak istiyorsanız bakımlarını aksatmamalısınız. Zamanında yaptıracağınız bir araç bakımı ile oldukça iyi kaportaya sahip olabilir ve bunu uzun yıllar koruyabilirsiniz. Tek yapmanız gereken zamanında ve uygun bir şekilde bakım yapmak. Araç bakımınızı bu işin ustasına yaptırmanız da önemlidir. Bu konu için ya araç servisine ya da güvendiğiniz bir kaporta ustasına gidebilirsiniz.

Araç kaportanızda güneş yanığı olmasın istiyorsanız öncelikle kaportaya pasta ve cila yapılmasını sağlamalısınız. Uygun yapılacak pasta cila işlemleri sayesinde güneş ışınlarının kaportaya direk etki etmesini önleyebilirsiniz. Ancak sadece pasta ve cila işlemleri yeterli de değildir. Aracınızı tam bir koruma altına almak isterseniz açık alanda değil aracınızı kapalı otoparkta bekletmelisiniz. Kullanmadığınız zamanlarda aracınızı kapalı otoparkta bekletirseniz güneş ışınlarından korumuş olabilirsiniz. Kapalı otopark kullanmayıp açık alanda branda kullanırsanız aracınızı çok da sağlıklı bir şekilde korumuş sayılmazsınız. Örneğin branda üzerinde biriken su sıcaklık değişimleri ile nemlendirme oluşturacak bu da kaportayı hassaslaştırabilecektir. Branda seçerken açık renklerin de seçilmesi önemlidir. Bunlar haricinde eğer aracınız açık renk değil de siyah ya da lacivertse aracınızı korumak için daha çok pasta cila işlemleri uygulamalısınız. Böylece daha sağlıklı bir kaporta elde edeceksiniz.

Güneş Yanığının Önlenmesi İçin Kapalı Otopark

Güneş Yanığının Önlenmesi İçin Kapalı Otopark

Bir önceki yazımız olan Sararmış Araba Farları Nasıl Temizlenir? başlıklı makalemizde Araba Farı Parlatma Yöntemi, Araba Farı Temizleme İşlemi ve Araba Farı Temizleme Yöntemleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git