Kaportadaki Güneş Yanığının Giderilmesi

Kaportadaki Güneş Yanıkları

Kaportadaki Güneş Yanıkları

Araç bakımınızı doğru yapmak isterseniz öncelikle kaporta bakımını tamamlamalısınız. Eğer aracınızda güneş yanığı olmasını, çizik olmasını istemiyorsanız bakımlarınızı tam zamanında ve uygun bir şekilde yaptırmalısınız.

Tüm önlemlere rağmen araç kaportanızda güneş yanıkları oluştuysa bu durumu pasta cila işlemleri ile kolayca giderebilirsiniz. Pasta ve cila işlemlerinde sonra kaportanızı tekrar eski güzelliğine kavuşturmanız çok kolay olacaktır. Tabi ki aracınıza uygulanacak her işlem gibi bu işlemlerin de uzman kişiler tarafından yapılmasına ya da araç markanızın yetkili servisi tarafından yapılmasına dikkat etmelisiniz. Aracınızı bir kaporta ustasına ya da bir araç servisine götürdüğünüzde ilk yapacağı işlem kaporta üzerini mikrofiber bir bez yardımı ile temizlemek olacaktır. Daha sonra pastalama işlemine geçecek ve araç üzerine sıkacağı pastayı uygun aletler yardımı ile yayacaktır. Pasta üzerine de cila geçtikten sonra pasta ve cila işlemleri tamamlanmış olur. En sonunda yine pasta ve cilalamadan kalan artıkların temizlenmesi yapılır. Böylece aracınız güneş yanığının hafif izlerinden kurtulmuş olacaktır. Ancak eğer güneş yanıkları çok derine indiyse bunların düzeltilmesi için araç boyanızın tekrar yapılması gerekir. Bu sebeple güneş yanıkları için önceden alacağınız önlemler çok önemlidir.

Araç Güneş Yanaklarının Cila İle Giderilmesi

Araç Güneş Yanaklarının Cila İle Giderilmesi

Kaportadaki Güneş Yanıklarının Giderilmesi

Kaportadaki Güneş Yanıklarının Giderilmesi

Bir önceki yazımız olan Sararmış Araba Farları Nasıl Temizlenir? başlıklı makalemizde Araba Farı Parlatma Yöntemi, Araba Farı Temizleme İşlemi ve Araba Farı Temizleme Yöntemleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git