Kaza Yapmış Araç Almak Mantıklı Mı?

Hasarlı Araç Almak Mantıklı Mı

Hasarlı Araç Almak Mantıklı Mı

Eğer kaza yapmış olan ve almak üzere olduğunuz aracın bakım maliyetleri, onarımı %40 ile %70 seviyelerine çıkıyorsa bu araç hasarlarının fazla olması dolayısıyla kötü olduğu kabul edilir. Günümüzde pert olmuş araç denilen bu araçların tam hasarlı olduğu kabul edilir. Artık bu tür araçlar bazı sigorta şirketleri tarafından satın alınabiliyor. Bu şirketlerde bunları kendi sitelerinden açık artırma yoluyla satabiliyor. Çeşitli ülkelerde pert olan aracın kullanımı yasakken ülkemizde yedek parçalar sayesinde tekrar trafiğe çıkabiliyor.

Genelde sigorta firmaları da risk almamak için bu tür araçları tekrar sigortalamaktan kaçınmaktadır. Yeniden sigortalanıp kaskolanamayan bu araçların problemleri aslında daha en başından sorun teşkil ediyor. Kaza yapan araç alımı mantıklı mı diye soruyorsanız bu sorunun sizi beklediğini unutmayın.Ayrıca bu araçlar hasar dolayısıyla orjinalliklerini kaybedebilmekte ve size trafikte sorunlar çıkarabilmektedir. Eğer almak istediğiniz araç pek de pert olmamış bir araçsa, hasar seviyesi çok yüksek değilse istediğiniz araçlara daha az bir fiyatla ulaşabilirsiniz. Bu konuda da avantajları mevcut. Yine de daha sonra başınıza iş açabilecek, hasar seviyesi yüksek araçları çok sevdiğiniz bir modeli uygun fiyata bulmuş olsanız bile almamanız daha mantıklı bir davranış olacaktır. Unutulmaması gereken en önemli konu sizin sürüş keyfiniz ve araba kullanımındaki güvenliğinizdir. Buna gölge düşürecek araba alış verişinden kaçınmalısınız.

Hasarlı Araçlar

Hasarlı Araçlar

Pert Olmuş Araç Almak

Pert Olmuş Araç Almak

Bir önceki yazımız olan Sararmış Araba Farları Nasıl Temizlenir? başlıklı makalemizde Araba Farı Parlatma Yöntemi, Araba Farı Temizleme İşlemi ve Araba Farı Temizleme Yöntemleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git