Kil İle Araç Temizliği Nasıl Yapılır ?

Kil Nasıl Kullanılır

Kil Nasıl Kullanılır

Araç sahiplerinin zorlu kirlere yönelik uygulamak zorunda kaldığı yöntemlerden birisi kil ile temizleme uygulamasıdır. Araçların dış kaplamasının kaygan olması ve pürüzsüz bir yapıya sahip olması, bazı kirlerin ona daha iyi yapışmasını ve kalıcı hale gelmesini sağlar. Bu nedenle zift,balata tozu,böcek kalıntıları,asfalt parçaları vb. gibi lekeler aracın kaportasına sıkıca yapışırlar normal temizlik işlemlerinde çıkartılmaları pek mümkün değildir. Bu tür zorlu lekeler için kil denilen bir temizleme malzemesi kullanılır.Görünüm olarak oyun hamuruna benzetilen bu malzeme oldukça sıkı bir kimyaya sahiptir ve araca zarar vermeden lekelerin yok edilmesini sağlar.

Araçlarda Kil Kullanımı

Araçlarda Kil Kullanımı

Kil’in Kullanımı

Aracınıza kil uygulaması yapmak için 30Gr satın almanız yeterlidir. Kili rahat kullanabilmek için ezerek silindirik bir hale getirin ve tıpkı bir sünger gibi dairesel hareketler çizerek lekelerin üzerine uygulayın. Ayrıca kilin dağılmasına engel olmak için Quick Detailer gibi yardımcı maddeler bulunmaktadır. Bu solüsyonun kullanımı şart değildir ancak işinizi daha kolay hale getirmek için yardımcı olabilmektedir. Bu malzemeleyi, sabunlu ılık bir suyu lekelerin bulunduğu bölgeye püskürttükten sonra uygulayabilirsiniz. Kili kaportaya uygularken zeminde rahat kayması için kaportayı ıslatmak  şarttır.Ayrıca kil’in kullanım esnasında yere düşmemesine de çok dikkat etmelisiniz. Çünkü yere düşen kil toz zerrelerine yapışır ve kaportaya sürüldüğü zaman çizilmesine neden olur. Unutmamalısınız ki kil uygulaması aracınız için sürekli yapılması gereken bir şey değildir. Aracınızın kile ihtiyacı olup olmadığını temizlemenize rağmen gitmeyen lekelere bakarak öğrenebilirsiniz.

Kil Uygulaması

Kil Uygulaması

Bir önceki yazımız olan Sararmış Araba Farları Nasıl Temizlenir? başlıklı makalemizde Araba Farı Parlatma Yöntemi, Araba Farı Temizleme İşlemi ve Araba Farı Temizleme Yöntemleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git