Kış Lastiği Almadan Önce Okuyun!

Kış Lastiği Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli

Kış Lastiği Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli

Eğer hava sıcaklıkları 7 derecenin altına düşmeye başladıysa kış lastiği kullanmanızın zamanı gelmiş demektir. Uzmanların uyardığı bu sıcaklık seviyelerine dikkat ederek daha güvenli sürüş keyfi yaşayabileceksiniz! Kış lastiği seçerken bazı şeylere dikkat etmelisiniz. Öncelikle kış lastiğini yaz lastiklerinden ayıran en önemli özellik desenleri ve yapısında kullanılan malzemeleridir. Bunlara dikkat etmeli ve tercihinizi ona göre yapmalısınız. Lastik büyüklüğünüzün tam olarak ne kadar olduğunu bilmeden kış lastiği alırsanız zararlı çıkabilirsiniz. Bunu öğrenmek için araç kapılarında yapışık olan kağıtları inceleyebilir ve önerilen lastik büyüklüğünü öğrenebilirsiniz. Bu önerilen büyüklükler ile doğru lastiği de seçmiş olacaksınız. Kış lastiği alacaksanız eğer herhangi bir sahtekarlık olayından kendinizi korumak için M+S işaretinin ya da kristal işaretinin lastik üzerinde olması gerekir. Buna da dikkat etmelisiniz.

Bunlar dışında kış lastiğinizin kullanımı bitince, yani hava sıcaklığı 7 derecenin üzerine çıkmaya başlayınca lastikleri tekrar yaz lastiği yapmalısınız. Eğer bunu yapmazsanız lastiklerinizin desenlerinde aşınmalar oluşabilir. Bu aşınmalar bir daha ki kış mevsiminde o lastiklerin kullanılmaz olmasına neden olacaktır. Bunun haricinde yazın kullanılacak kış lastikleri daha fazla ses çıkartacak, bu da sizi ve çevrenizdeki diğer araçları rahatsız edecektir. Kış lastiklerinin muhafaza edilmeleri de çok önemlidir. Güneşte bırakılan kış lastiklerinde oluşacak çatlaklar da lastiklerin ömrünü olabildiğince kısaltmaktadır.

En İyi Kış Lastikleri

En İyi Kış Lastikleri

Kış Lastiği Amblemlerine Dikkat

Kış Lastiği Amblemlerine Dikkat

Bir önceki yazımız olan Sararmış Araba Farları Nasıl Temizlenir? başlıklı makalemizde Araba Farı Parlatma Yöntemi, Araba Farı Temizleme İşlemi ve Araba Farı Temizleme Yöntemleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git