Klima Gazı Eklenmesi

Arabanın Klima Çalışması

Arabanın Klima Çalışması

Araçta bulunacak klima sıcak yaz günlerinde ya da soğuk yaz günlerinde vazgeçilmez unsurlardan bir tanesidir. Bu yüzden klimanın doğru çalışması sizin araç kullanımınızı ve sürüş keyfinizi artıracaktır. Eğer klimalarınız düzgün çalışıyorsa daha güzel yolculuk yapabilirsiniz.

Klimalarda herhangi bir hasar söz konusu olduğunda doğru çalışmayabilir. Klimada meydana gelebilecek sorunlardan bir tanesi de klima gazının bitmiş olabileceğidir. Gaz borularında meydana gelecek çatlaklar, hasarlar borulardan gaz kaçağı yapmasına ve klima gazının bitmesine sebep olabilir. Bu gibi durumlarda gaz kaçağının bulunduğu yer onarılmalı, gaz yeniden konulmalıdır. Klimalarınızın çalışmayısının tek nedeni gaz bitmesi değildir. Başka bir arıza varsa bunun da tespiti yapılmalı ve bir araba servisinde tamir edilmelidir. Böyle bir sorunla araba servisine gittiğiniz zaman klima hasarının tespiti için öncelikle gaz borularında bir çatlağın olup olmadığına bakılacak ve bir gaz kaçağının olup olmadığı kontrol edilecektir. Eğer bunda herhangi bir sorun yoksa sırasıyla radyatörde pislik olup olmadığına ve pervanelerin dönüp dönmediğine bakılacaktır. Yapılan bu tespit çalışmalarında gaz kaçağına rastlandıysa gaz borularının gerekli tadilatı yapılacaktır ve özel aletler yardımıyla tekrar klima gazı doldurulacaktır. Son kontrollerden sonra aracınızın klimasını sorunsuz bir şekilde kullanabilirsiniz.

Klimalı Araç

Klimalı Araç

Klima Gazı Eklenmesi

Klima Gazı Eklenmesi

 

Bir önceki yazımız olan Sararmış Araba Farları Nasıl Temizlenir? başlıklı makalemizde Araba Farı Parlatma Yöntemi, Araba Farı Temizleme İşlemi ve Araba Farı Temizleme Yöntemleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git