Kombi Araba Nedir

2015 Fiat Doblo Kombivan Otomobil

2015 Fiat Doblo Kombivan Otomobil

Kombi arabalar aslında Kombivan olarak bilinen sınıfın üyeleri. Kombivan otomobiller ise ilk başlarda hafif ticari olarak tasarlanan ve daha sonra aileler tarafından kullanıma sunulan sınıf. Yani örnek vermek gerekirse Volkswagen Caddy ya da Fiat Doblo bu sınıfın el prestijli araçlar olarak gösterilebilir. Eskiden kapalı kasa olarak tasarlanan araçlar, arka koltukların oraya pencere açılmasıyla birlikte ailelerin kullanabileceği hale getirilmiş durumda.

2015 Fiat Fiorino Kombivan Otomobil

2015 Fiat Fiorino Kombivan Otomobil

Kombi arabaların en büyük avantajı geniş iç hacmi. Hem bagaj kısmının büyük olması, hem de arka koltukların yatırılarak daha da geniş bir alana sahip olunabilmesi kombi araçların tercih edilmesini sağlayan temek faktör durumunda. Kalabalık ailelerin ilk tercihleri arasında giren Kombi araçlarda aynı zamanda araç içerisinde pek çok eşya koyulabilecek gözün bulunması da sizler için önemli bir avantaj olacaktır. Normal binek otomobillere göre yerden biraz daha yüksek olarak tasarlanan kombi arabalar, bu sayede daha güzel bir sürüş deneyimi sunuyor. Aynı zamanda bozuk yollarda da size sıkıntı yaratmadan yolunuza devam etme imkanı veriyor.

Kombivan Otomobil Volkswagen Caddy

Kombivan Otomobil Volkswagen Caddy

Gelelim kombi arabaların olumsuz yönlerine. Kombi arabaların hepsi ruhsata kamyonet olarak kaydediliyor. Bu da her sene fenni muayene anlamına geliyor. Fakat bu durum bir avantajı ise hem MTV’den kâr etmenizi sağlıyor hem de sıfır araç satın alırken daha uygun fiyatlardan otomobile sahip olmanızı beraberinde getiriyor.

Kombi Arabaların Teknik Özellikleri

Kombi Arabaların Teknik Özellikleri

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git