Mercedes 2015 C serisi incelemesi

Mercedes 2015 C Serisi

Mercedes 2015 C Serisi

Alman arabaları içinde tartışmasız en iyisi olan Mercedes-Benz 2015 yılında da muhteşem bir C serisi ile karşımıza çıkıyor. Mercedes yeni C serisinde ne gibi değişiklikler yapmış  bu değişikliklere bir göz atalım.

Mercedes bir önceki nesil C serisine göre yeni C serisinde daha yumuşak hatlar kullanmayı tercih etmiş. Araç üzerinde daha çok LED ışık kullanarak daha şık bir C serisi elde etmişler. Gözümüze çarpan yeni donanım özelliklerine bir bakalım. AIRMATIC süspansiyon. AIRMATIC süspansiyon sürücünün kontrolüyle farklı yol tiplerine göre aracın yükseltip alçaltılmasını sağlıyor.C serisinde kullanılan far sistemi ise bir önceki C serisine göre çok gelişmiş. Viraj içi aydınlatma ve akıllı far kontrolü ile gece yolculuklarını daha güvenli hale getiriyor. Gelelim aracın içindeki değişikliklere. Yeni C serisinde artık arabalarda sıkça gördüğümüz hayalet gösterge yer alıyor. Hayalet gösterge direksiyonun üzerinden cama yansıtarak  gösterge panelindeki bütün bilgileri görmenizi sağlıyor. Diğer araçlarda görmekte pek alışkın olmadığımız iç aydınlatma mevcut C serisinde. İçerideki aydınlatmayı konsolda ortada bulunan dokunmatik ekran ile değiştirmeniz mümkün. Ama gece yolculuklarında bu aydınlatma sistemi sizi rahatsız ediyorsa özelliği de kapatabilirsiniz. Mercedes C serisi 130 bin TL den başlayan fiyatlarla ülkemizde satışa sunuluyor.

Bir önceki yazımız olan Volvo V40 Cross Country İnceleme başlıklı makalemizde Volvo, Volvo V40 Cross Country ve Yeni Nesil Volvo V40 hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git