Mercedes 6×6 Arazi Aracı Satışa Çıktı

Mercedes AMG G63

Mercedes AMG G63

   

Son dönemde arazi araçlarına olan ilgi devamlı olarak artıyor. Arazi araçlarının performans açısından güçlü otomobiller oluşu, onlara olan ilgiyi de canlı tutmayı başarıyor. Bu alanda en iddialı markalardan birisi olan Mercedes, yeni arazi aracı olan AMG G63’ü satışa çıkarttı. 2015 model araç yüksek donanımları ve aynı şekilde yüksek fiyatı ile dikkatleri üzerine çekiyor. 6×6 arazi araçları arasında en prestijli modellerden birisi olmayı başaran AMG G63 gerçektende kocaman bir dev. Büyük ebatlı ve 6 tekerlekli bir araç oluşu, AMG G63’lere ister istemez yırtıcı bir görüntü kazandırıyor. Araca dışarıdan baktığınızda, dizginlenmeyi bekleyen yüksek miktarda beygir gücünü ilk bakışta hissedebiliyorsunuz.

Aracın dış görünüşü kadar kaputun altında yatan canavarında etkileyici olduğunu söylemeliyiz. 5.5 litrelik, çift turbolu V8 motoru sayesinde size zapt etmeniz  gereken 544 beygir gücü sunulmuş durumda. Yaklaşık olarak 2 buçuk milyon TL değerindeki aracın henüz ülkemizde satışa çıkıp çıkmayacağı bilinmiyor. Fakat trafikte ışıklarda beklerken, yanınıza böyle bir araç yanaşsa neler hissedersiniz bir düşünün. Umuyoruz ki Mercedes AMG G63 ülkemizde de satışa çıkar.

Bir önceki yazımız olan Volvo V40 Cross Country İnceleme başlıklı makalemizde Volvo, Volvo V40 Cross Country ve Yeni Nesil Volvo V40 hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git