Mercedes A Serisi Sedan Tanıtımı ve Özellikleri

Mercedes A serisi sedan modeli görücüye çıktı

Mercedes ailesine A serisinin yeni yüzü sedanla yeni bir üye katılacağı uzun zamandır gündemdeydi. Nihayet  Yeni A Serisi Sedan Mercedes tarafından tüm dünyaya tanıtıldı. A Sedan’nın hatchback modeli baz alınarak şekillendiği gözükse de tabiki yeni ve farklı yönleri var. Şimdi yeni A sedan’a birlikte göz atalım.

Klasik Mercedes tasarımı hepimize aşina olan A serisi sedan, A Serisi hatchback’e ve biraz da CLA modeline benziyor. 4.5 metre uzunluğa sahip A sedan, CLA’dan daha geniş bir aks aralığına sahip ve 17 ve 19 inçlik jant seçeneklerine sahip.

Mercedes A serisi sedan arkadan görünüşü

ilk olrak Kuzey Amerşka’da tüketicinin beğenisine sunulacak olan A Serisi sedan A220 ve A220 4Matic olmak üzere iki farklı donanım seçeneğine sahip olacak.  190 beygir güce ve 300 Nm torka sahip olan bu 2.0 litrelik motoru, 7 ileri vitesli DCT şanzıman ile çalışacak. Avrupa pazarındaysa 1.33 litre hacimli benzinli ve 1.5 litre hacimli turbo dizel seçenekler de bulunacak. Bu motorlardan birincisi 163 beygir güç, 250 Nm tork üretebilirken ikincisi 116 beygir güç, 260 Nm tork üretebiliyor.

A Serisi sedan iç donanımında da yeniliklerle geldiğini gösteriyor. Mercedes’in MBUX adını verdiği bilgi eğlence sistemi A serisi sedan modelinde de mevcut. MBUX dijital gösterge paneli ve “artırılmış gerçekliğe” sahip dokunmatik tuşları içeriyor. Bu sistem, Mercedes kalitesinin çok başarılı örneklerinden.

Mercedes A Sedan

Tüketici A sedanda iki farklı ekran genişliği seçeneğine sahip. 7 inç veya 10.25 inç’ten ikincisi için tabi bir miktar opsiyon farkı vermek gerekecek. HUD ve ses kontrol sistemleri de malesef opsiyonel olarak sunulmuş. Ama sesle kontrol sistemi sürücüye büyük kolaylıklar sağlayan bir sürücü destek sistemi. Kullananların geyet memnun olduğunu söylemek mümkün.

Sedan model güvenlik konusunda da bir adım ileri gitmiş. Son teknoloji güvenlik donanımlarına kavuşturulmuş A sedan, artık Intelligent Drive sistemine de sahip. Bu sistem bildiğiniz gibi tam anlamıyla bir otomatik pilot olmasa da Mercedes, A-Serisi sedanın belirli koşullar altında yarı otonom çalışabildiğini belirtiyor.

yeni mercedes-benz a serisi sedan iç dizayn

Teknolojik olarak yenilenmiş kamera ve radar sistemleri araç görüşünü 500 metreye kadar çıkarabiliyor. A serisi sedana güvenlik donanımlarından acil durum freni ve şerit takip sistemi gibi donanımlar da opsiyonel olarak konabiliyor.

A-Serisi sedanın ülkemizde de 2018 sonunda Mercedes bayilerinde satışa sunulması bekleniyor.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git