MPV Araç Nedir

Ford Grand C-Max

Ford Grand C-Max

Avrupa’da çok fazla tercih ediliyor olsa da ülkemizde pek fazla rağbet görmeyen MPV araçlar İngilizce olarak “Multi Purpose Vehicle” olarak biliniyor. Türkçeye çevrilmiş haliyle “çok amaçlı araç” anlamına gelen MPV araçlar tam da isminden anlaşılacağı gibi gerçekten çok amaçlı bir otomobil.

Opel Zafira MPV Otomobil

Opel Zafira MPV Otomobil

İç hacminin geniş olması, 7’ye kadar çıkartılabilen koltuk sayısı ile geniş aileler için en ideal seçeneklerden birisi konumunda. Ciddi manada geniş bir iç hacme sahip olan bu araçlar iç tasarımda pek çok fonksiyonel detaya sahip olduğu için işinizi kolaylaştıracaktır. Tam bir aile arabası olan MPV segmenti otomobillerin ilk temsilcileri Renault Scenic ve Opel Zafira olmuştu. Eskiden bu iki model haricinde MPV araç bulmak çok mümkün değilken günümüzde artan talep sebebiyle hemen her markanın MPV segmenti araçlarını görebilir hale gelmiş bulunuyoruz. Eskiden bu araçların çok fazla tercih edilmeyiş sebeplerinin başında ağır olması ve bu yüzden çok fazla yakıt tüketimine sahip olması gösteriliyordu.

Toyota Verso MPV Segmenti Araç

Toyota Verso MPV Segmenti Araç

Fakat gelişen teknolojiyle birlikte dizel motor seçeneği sayesinde yakıt tasarrufu da sağlanabilir hale getirildi. Eğer ki seyahat etmeyi seviyor, kalabalık bir aileye sahip ya da ferah bir iç tasarıma sahip modelleri istiyorsanız sizler için en doğru tercih MPV segmenti otomobiller olacaktır. Bu alanda size tavsiye edebileceğimiz modeller ise Ford C-Max ve Grand C-Max, S Max, Galaxy olacak. Başka bir markaya ait model arıyosanız Toyota Verso’da güzel bir alternatif konumunda diyebiliriz. Diğer örneklerin bazıları Türkiye piyasasında çok satışı bulunmayan araçlar. Bu tür araçların dünyadaki en iyi örnekleri, VW Sharan, Citroen C4 Grand Picasso, Ford Galaxy, Seat Alhambra ,Opel Zafira ve Renault Grand Scenic.

Chevrolet Orland MPV Araç

Chevrolet Orland MPV Araç

Etiketler:

MPV Araç Nedir Konusuna 1 Yorum Yapıldı
  1. Yusuf dedi ki:

    Çok teşekkür ederim. Tam da istediğim bilgiler.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git