Muayene Sırasında Araçta Neler Bulunmalı?

Muayene Sırasında Araçta Neler Bulunmalı

Muayene Sırasında Araçta Neler Bulunmalı

Öncelikle araç muayenesi yaptıracaksanız önceden randevu almanız gerekmektedir. Eğer büyük şehirlerde yaşıyorsanız bu randevu işlemi sizi biraz uğraştırabilir. Bu nedenle aldığınız randevulardan sonra aracınızda eksik bir malzemenin olması sizin muayenenizin ertelenmesine sebep olabilir. Eksik ekipmanla gitmemek için araç muayenesinde götürülmesi gereken malzemeler konusunda dikkatli olmalısınız.

İlk olarak araç içerisinde muayene sırasında bulundurmanız gereken eşyalardan bir tanesi ilk yardım çantasıdır. İlk yardım çantası aslında tüm motorlu araçlar içerisinde bulunmalıdır. İlk yardım çantası içerisinde ise 2 tane sargı bezi, 1 kutu hidrofil steril gaz, 3 tane üçgen sargı, 1 tane antiseptik solüsyon, 1 tane çelik makas, 10 tane çengelli iğne, yara bandı, turnike gibi malzemeler bulunmalıdır. Bunları tek tek toplamak konusunda endişe  duyuyorsanız buna gerek yok. Çünkü tüm bu malzemelerin içerisinde hazır olarak bulunduğu ilk yardım çantaları günümüzde satılmakta. Bir diğer bulunması gereken malzeme ise üçgen reflektör. Bu reflektör herhangi bir kaza anında aracın az ilerisine konularak yoldan geçen diğer araçları uyarmak içindir. Diğer olması gereken malzemeler Yangın söndürme cihazı ve stepnedir. Yangın söndürme cihazı herhangi bir yangın anında kullanılması içindir. Araçların türüne göre bulundurulması gereken yangın söndürme cihazları 1 kilogramlık, 2 kilogramlık ve 6 kilogramlık olmak üzere farklılık gösterecektir. Stepne ise lastik tamirinde kullanılan ekipmanlardandır. Ama eğer araç içerisinde lastik tamir kiti varsa bunun aranması zorunlu değildir.

Araç Muayenesi

Araç Muayenesi

Araç Muayenesinde Bulunması Gerekenler

Araç Muayenesinde Bulunması Gerekenler

Bir önceki yazımız olan Sararmış Araba Farları Nasıl Temizlenir? başlıklı makalemizde Araba Farı Parlatma Yöntemi, Araba Farı Temizleme İşlemi ve Araba Farı Temizleme Yöntemleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git