Otomobiliniz İçin Jant Seçimi

Otomobiliniz İçin Jant Seçimi

Otomobiliniz İçin Jant Seçimi

Aracınızın en göze çarpan ve dış görünüşü için en önemli olan parçalardan birisi jantlardır. Yakıt konusunda etkili olabilecek jant seçimi aracınızın markasına, modeline göre farklılık gösterebilir. Bu sebeple otomobiliniz için jant seçimi yaparken yakıt, görünüm kriterlerine dikkat etmelisiniz. Araç üreticileri genellikle hangi jantları kullanmanız gerektiğini, yakıt tüketiminde hangi jant büyüklüğünün daha etkili olduğunu listelemişlerdir. Aracınızın bu jant listesinden sizin de en çok hoşunuza gideni seçebilirsiniz. Bunu yaparsanız hem yakıt verimliliği en üst seviyelerde olacaktır hem de dış görünümü ona göre güzelleşecektir.

Jant seçiminde özellikle dikkat edilmesi gereken bir diğer unsur seçtiğiniz jantın kolaylıkla bulunup bulunamayacağıdır. Çünkü eğer herhangi bir kazadan sonra jant zarar görürse ve bulamazsanız diğer lastiklerdeki jantları da değiştirmeniz gerekecektir. Aksi takdirde jantların aynı olmaması ile çeşitli teknik arızalarla karşılaşabilirsiniz. Üretimi duran ya da artık piyasada bulunmayan jantları daha az tercih edebilirsiniz. Bu tür jantların zaten satışları dörtlü olarak yapılmaktadır ve bu size daha pahalıya mal olabilir.

TSN’nin kriterlerine göre üretilen jantlar ülkemizde iki yıl garanti kapsamında satılmaktadır. Her aşamanın kontrol altında tutulduğu jant üretimi ve satımında araçlar için en uygun sonuçların elde edilmesi amaçlanır.

Jant Seçiminde Nelere Dikkat Edilmeli

Jant Seçiminde Nelere Dikkat Edilmeli

Jant Seçimi

Jant Seçimi

Bir önceki yazımız olan Sararmış Araba Farları Nasıl Temizlenir? başlıklı makalemizde Araba Farı Parlatma Yöntemi, Araba Farı Temizleme İşlemi ve Araba Farı Temizleme Yöntemleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git