Park Sensörü Nasıl Takılır?

Park Sensörü Nasıl Takılır

Park Sensörü Nasıl Takılır

Araç kullanımını keyifli hale getirecek özelliklerden birisi de park sensörüdür. Park yapmak özellikle bayanlar arasında araba kullanımından soğutacak etkenler arasına girmiştir. Bu sebeple de bazı araçlara park sensörü taktırmak ciddi anlamda keyif sürüşünüzü artıracak etmenlerden olacaktır.

Park sensörü bazı araçlarda kendiliğinden de olabilir. Ancak her araçta olmayacaktır. Eğer sizin aracınızda da park sensörü yoksa bunu taktırabilir ya da kendiniz takabilirsiniz. Günümüzde oto aksesuarı satan pek çok dükkanda ya da internet üzerinde farklı özelliklerdeki ve farklı markalarda sensörlere ulaşabilirsiniz. Aracın her bakımında olduğu gibi bu park sensörünü de uzman bir kişiye ya da araç servisinize taktırmanız önerilmektedir. Çünkü kendiniz taktığınızda çevre koşulları sebebi ile içerisine sıvı, pislik girebilir. Bu da sensörün bozulmasına, düzgün çalışmamasına neden olabilir. Bu yüzden uzmanına ve doğru yerlere sensörü taktırmak daha doğru bir karar olacaktır. Yine de kendiniz takmak isterseniz de bu mümkün. Zaten alacağınız sensörün içerisinde nasıl takılacağı, nasıl çalıştırılacağı ile ilgili bir kullanma kılavuzu çıkacaktır.

Tercih ettiğiniz sensör elektromanyetik değil de ultrasonik bir sensör ise tampon üzerinde delikler açarak takmanız mümkün. Bunu yapabilmeniz için uygun aparatlar piyasada vardır. Aracınıza çok bir zarar vermeden, önceden bir nokta koyup çizerek takabilirsiniz. Bazı park sensörleri ise tamponun arka tarafına takılacak bir anten ile çalışabilir. Bunların monta edilmesi daha kolaydır. Ancak aracınıza zarar vermemek amacıyla bu işi çok uygun fiyatlar ile bir uzmanına taktırabilirsiniz.

Park Sensörü Kullanımı

Park Sensörü Kullanımı

Bir önceki yazımız olan 2017 Skoda Yeti Güncel Fiyat Listesi başlıklı makalemizde 2017 Skoda yeti, Güncel Araç Kampanyaları ve Güncel Skoda Kampanyaları hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git