Peugeot 2008 1.6 HDi 2014 Model

Peugeot 2008 İncelemesi

Peugeot 2008 İncelemesi

B-SUV araç modelleri içerisinde rekabetin artmasına sebep olan Peugeot 2008 modeli, tasarım olarak Peugeot 208 ile benzerlikler gösterse de aynı dönemde çıkan araç modellerine kıyasla çok da aykırı değişiklikleri yok gibi görünüyor. Araç çamurluklarının şişkin olması daha güçlü ve etkili bir görünüme sahip olmasını sağlamış görünüyor. Yine arabaya bu durumun daha çok hava kattığı da söylenebilir. Peugeot ile karşılaştırıldığında daha uzun ve yüksek bir model olduğunu söyleyebiliriz. Araç içerisine konulan konsollar sayesinde park yapmanız da kolaylıklar sağlanmış. Bununla birlikte aracın dışına verilen önem kadar içine de önem verilmiş ve iç dekorasyonu da iyi bir şekilde tasarlanmış.

Peugeot 2008 İç Tasarım

Peugeot 2008 İç Tasarım

Bilindiği gibi bir aracın dış özelliklerinin iyi olması kadar motorunun da güçlü ve donanımlı olması önemlidir. Peugeot 2008 1.6 dizel motora ve 6 ileri otomatik şanzımana sahip olmakla, büyük olmasına rağmen 11.5 saniye gibi kısa bir sürede 100 kilometre hıza ulaşabilmesi ile de gözleri üzerine çekmeyi başarıyor. Yakıt tüketimi konusunda yapılan testlere bakılırsa da 6.2 litre benzin harcadığını görebiliriz. Son olarak yapılan güvenlik testlerinden de başarıyla çıkan Peugeot 2008 yeni araç sahibi olmak isteyenler için iyi gözüküyor.

Peugeot 2008 1.6 Dizel Motora Sahip

Peugeot 2008 1.6 Dizel Motora Sahip

Bir önceki yazımız olan Amarok Canyon İncelemesi başlıklı makalemizde Amarok Canyon ve Volkswagen Amarok Canyon Modeli hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git