Peugeot 308 1.2 Puretech İnceleme

Peugeot 308 1.2

Peugeot 308 1.2

   Ülkemizdeki otomobil piyasasına girdiği günden bu yana sürekli olarak artan bir müşteri potansiyeline sahip olan Peugeot her geçen gün kendisini biraz daha geliştiriyor ve müşterinin isteklerine cevap verebilme konusunda da çok başarılı olunduğunu belirtmeliyiz. ilk olarak 2007 yılında satışa çıkan 308 serisi bir önceki model olan 307’nin dayanıksız imajıyla savaşmak ve bu imajı ortan kaldırmak adına önemli bir vasfa sahipti. Kendisinden bir önceki model hakkında genel görüş, dayanıksızlık üzerine kuru olunca ve yeni modelde de bu tarz sonuçla elde edileceği yönünde bir beklenti oluşturulunca 308 serisi son derece önemli işlerin altına imza attı diyebiliriz. Kötü imajı ortadan kaldırarak Peugeot’nun 308 serisi ile çok dayanıklı bir modele geçiş yaptığını herkese göstermiş oldu.

İlk olarak önceki klasikleşen 308 serisi görüntüsünü hepiniz bilirsiniz. Yeni Peugeot 1.2 Puretech ise o görüntünün çok ama çok dışında bir model diyebiliriz. Eskiye nazaran daha dinamik ve daha yırtıcı bir görüntünün hakim olduğu yeni 308’ler, eski, modele alışık olanlar için şaşırtıcı gelebilir. Görüntü itibariyle önceki model ile ciddi farklar bulunan Peugeot 308 1.2 Puretech iç dizaynda da farklılıklar içeriyor. Çok daha sade bir iç dizaynın kullanıldığı yeni model aynı zamanda motor bakımında da etkileyici bir ürün diyebiliriz. 1.2’lik küçük bir motora sahip olan araç ekstra olarak turbo ile güçlendirilmiş durumda.

Bir önceki yazımız olan Volvo V40 Cross Country İnceleme başlıklı makalemizde Volvo, Volvo V40 Cross Country ve Yeni Nesil Volvo V40 hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git