Renault Clio 1.2 Turbo EDC Icon İnceleme

 

Renault Clio 1.2 Turbo EDC Icon

Renault Clio 1.2 Turbo EDC Icon

  Uzun süredir trafikte olan Renault Clio, 4. nesil serisi ile karşımıza çıkıyor. Model, bundan önceki versiyonlarında gerçekten başarılı bir satış rakamına ulaşmış ve geniş kitleler tarafından benimsenmişti. Hal böyle olunca da Clio serisinin yeni modeli de piyasaya çıktı. Araç ilk olarak dış görünüşteki farklılıklar ile dikkatleri üzerine çekiyor. Önceki versiyonlara nazaran çok daha yırtıcı ve saldırgan bir görüntüye büründürlen Renault Clio 1.2 Turbo EDC Icon bu haliyle daha çok beğenilecektir diye düşünüyoruz. Önceki serilerde daha oval olarak ele alınan hatlar yeni araçta keskinleştirilmiş diyebiliriz.

Motor günü bakımından 1.2’ten yeterli düzeyde güç alınması mümkün olmuyordu. Önceki versiyonlarda yaşanan en büyük problem buydu. Bu durumun farkına varan Renault mühendisleri araca turbo ekleyerek güç konusundaki eksikliği gidermeye çalışmışlar. Bu sayede 120 bg gibi bir motor gücüne ulaşılmış durumda. Aynı zamanda araç hem manuel hem de otomatik vites seçenekleriyle sizlere sunuluyor. İç dizayn bakımında da oldukça zarif bir hale bürünen Renault Clio 1.2 Turbo EDC Icon müşterilerin beğenisini kazanabilecek tarzda bir araç olmuş diyebiliyoruz. Genel bir değerlendirme ypacak olursak eğer Renault Clio 1.2 Turbo EDC Icon, kendi segmenti araçlar arasında hem fiyat hem de performans açısında alınabilecek bir otomobil olarak gözüküyor.

Bir önceki yazımız olan 2017 Skoda Yeti Güncel Fiyat Listesi başlıklı makalemizde 2017 Skoda yeti, Güncel Araç Kampanyaları ve Güncel Skoda Kampanyaları hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git