Renault Megane RS : Viraj avcısı

Renault Megane RS

Renault Megane RS

 

  Renault, uzun yıllardır ülkemizde ve tüm dünyada popüler bir otomobil üreticisi. Piyasaya çıkarttığı modeller ile büyük bir kitlenin beğenisini kazanan markanın en çok tutulan modeli kuşkusuz Magane serisi. Şimdi, Renault F1 takımının Megane serisine müdahale etmesi ile ortaya çıkabilecek aracın nasıl bir şey olacağını az çok kafanızda canlandırmaya çalışın. Renault, belki de en doğru kararlardan birisini vererek, aracın dizaynına F1 takımının mühendislerini dahil ederek yapmış ve ortaya Renault Megane RS’nin çıkmasını sağlamış. Elde edilen araçla ilgili olarak şunu söyleyebiliriz. Dünyadaki en zorlu pistlerden birisi olan Nürburgring pistini en hızlı dönen iki çeker otomobil ünvanına kavuşan Megane RS, gerçektende tam bir viraj avcısı diyebiliriz.

Aracın dış görünüşünde önemli değişiklikler mevcut. Hatlar eskiye nazaran çok daha keskin ve ön tamponda kullanılan ağız şeklindeki açıklık araca bir karakter kazandırmış. Ağır şeklindeki açıklığa monte edilen kırmızı renkli V’ye benzeyen şerit ise aracın daha yırtıcı bir görüntüye bürünmesini sağlamış. Dış görünüş olarak çok iddialı bir model olan Megane RS, iç dizaynda ise standart bir model. Önceki ürünlere nazaran tek dikkat çeken farklılık direksiyon ve vites üzerinde kullanılan kırmızı şeritler diyebiliriz. 2.0 turbo benzinli olarak üretilen araç 265 Hp güç ile sizlere gelecek. Performans açısından son derece başarılı bir araç olan Magane RS, yol tutuşu ve konfor bakımında da kendi segmentindeki en iddialı otomobillerden birisi olarak ön plana çıkıyor. Özellikle virajlar noktasında şu an için piyasanın en iyisi olduğunu gönül rahatlığı ile söyleyebiliriz.

Bir önceki yazımız olan Volvo V40 Cross Country İnceleme başlıklı makalemizde Volvo, Volvo V40 Cross Country ve Yeni Nesil Volvo V40 hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git