Ruhsatta Arabanın Rengi Nasıl Değiştirilir ?

Araç Kaplaması Yaptırmak

Araç Kaplaması Yaptırmak

Renginden sıkıldığınız aracınızda artık başka heyecanlar aramak istiyorsanız, veya renginden memnun olmadığınız aracınıza başka bir renk katmak istiyorsanız, yada aracınızın dışına karbonfiber kaplama tarzı yeni bir dış görünüm kazandırmak istiyorsanız bunu size en araç kaplama servislerinden saatler içerisinde yaptırabilirsiniz ancak elbette bu iş bu kadar basit değil. Çünkü bu işin birde hukuki boyutu var. Araç renginin ruhsattakiyle uyumlu olması gibi. Eğer hukuki prosedürleri yerine getiremezsek ceza yememiz sürpriz olmaz. Eğer aracınızın renk değişikliğini ruhsata işlemek yada çift renk seçeneğini ruhsata işletmek istiyorsanız izlemeniz gereken yollar aşağıda anlatıldığı gibi.

Araç Rengi Nasıl Değiştirilir

Araç Rengi Nasıl Değiştirilir

  • İlk etapta aracınız için istediğiniz boya veya kaplamayı yaptırmanız gerekiyor.
  • Ardından renk değişikliği yaptığınız aracın plakasına ait bir fatura kestirmeniz gerekiyor.
  • Fatura işleminden sonra sigorta şirketinizden veya muayene istasyonundan Ek-1 formu alarak araca uygulanan işlemleri bu forma dolduruyorsunuz.
  • Ardından muayene istasyonlarından aracınıza yapılan denetlemenin ve renk tespitinin ardından işlem onaylanıyor ve evraklarınızla birlikte bir trafik şubesine gidip teslim ediyorsunuz.  Burada ödeyeceğiz ruhsat ücreti ardından bir yada birkaç gün bekledikten sonra ruhsatınızla birlikte yeniden muayene istasyonuna gitmeniz gerekiyor.
  • Tüm bu işlemlerden sonra artık aracınıza gönül rahatlığıyla binebilirsiniz. Yapılan bu renk değişikliği ve hukuki işlemlerin ardından muhtemel toplam maliyet yaklaşık 200 TL’yi buluyor. (Boyama yaptırdığınız yere ödediğiniz ücretler hariç)
Araç Renk Değişikliği Nasıl yapılır

Araç Renk Değişikliği Nasıl yapılır

Etiketler:

Ruhsatta Arabanın Rengi Nasıl Değiştirilir ? Konusuna 1 Yorum Yapıldı
  1. erhan dedi ki:

    peki ek1 elle dolduruluyormu yoksa dijital ortamdami doldurulmasi gerekiyor.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git