Sisli Havada Araç Kullanımı

Sisli Havalarda Araç Kullanımı

Sisli Havalarda Araç Kullanımı

Sürüş keyfinizi yüksek tutmak için güvenli araç kullanımı oldukça önemlidir. Riski araba kullanımı durumlarından birisi olan sisli havalarda araç kullanımı konusunda dikkat edilmesi gereken hususlara bu yazımız ile ulaşabileceksiniz. Sisli havalar soğukların başlaması ile birlikte daha çok artmış ve bu durum sürüş güvenliğinizi olumsuz etkilemeye başlamış olabilir. Öncelikle sisli havalarda görüş mesafenizin azalacağını unutmamalısınız. İstenmeyen maddi ya da manevi zararlardan uzak durabilmek amacıyla dikkatli araç kullanmanızı tavsiye ederiz.

Sisli havalarda görüş mesafenizin kısalacağını söylemiştik. Dikkat edilmesi gereken bir diğer husus da yol kayganlığınının olabileceğidir. Bu sebeple önünüzdeki araç ile takip mesafenizi iki üç kat artırmalısınız. Sürüş hızınızı düşürmeli ve şerit değiştirmemeye özen göstermelisiniz. Yanınızdaki ya da yakınınızdaki araçların seslerini duyabilmek için camınızı aralık bırakabilirsiniz. Eğer sis farlarınız varsa bunların kullanımını da deneyebilirsiniz. Yayalara daha dikkatli olabilirsiniz. Bütün bunlara dikkat ettiğiniz sürece bir kazaya sebep olmadan yolunuza devam edebilirsiniz.

Sisli Yollarda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Sisli Yollarda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Sisli Havalarda Nasıl Araba KullanılmalıSisli Havalarda Nasıl Araba Kullanılmalı

Sisli Havalarda Nasıl Araba Kullanılmalı

Bir önceki yazımız olan Sararmış Araba Farları Nasıl Temizlenir? başlıklı makalemizde Araba Farı Parlatma Yöntemi, Araba Farı Temizleme İşlemi ve Araba Farı Temizleme Yöntemleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git