Taşıt Kiralanırken Gerekli Olan Belgeler

Taşıt Kiralanırken Gerekli Olan Belgeler

Taşıt Kiralanırken Gerekli Olan Belgeler

Taşıt kiralamak gün geçtikçe, tatil beldelerinde ya da kişilerin günlük ihtiyaçları dahilinde artma göstermektedir. Ancak her konuda olduğu gibi taşıt kiralamada da bazı şartlar ve istenebilecek, gerekli olan belgeler vardır. Öncelikle araç kiralamak için en az 20 yaş ve üzeri olunmalıdır. Aracı kiralamak isteyen kişinin hangi aracı kiralayacaksa ona uygun ehliyetinin olması gerekir (A,B,C, D ve E sınıfı ehliyet). Kiralama süresi en az bir gün olarak belirlenmelidir. Aracın bakımı, yağlanması aracı kiralayan kişiye aittir ve fiyatlara dahildir. Aracın yakıt gideri tamamen kiralayan kişiye aittir. Araç kiralamada kiracıdan bir depozito istenebilir, bu depozito da aracın zamanında teslim edilmesi durumunda geri verilir. Bundan başka bilinmesi gereken bir şey de trafik cezalarının kiralayan kişiye ait olacağıdır.

Bunlar dışında taşıt kiralanırken gerekli olan belgeler konusunda araç kiralama firmaları ufak farklılıklar gösterebilir. Ama genel olarak en az beş senelik bir ehliyet, nüfus cüzdanı, adres tespiti için önceden istenilen ikametgah yerine son dönemlere ait bir fatura ve kredi kartı ile başvurulması aracın kiralanması için yeterli olacaktır. Zaten kiracı olan kişi gerekli evrak ve senetleri sizden doldurmanızı, imzalamanızı isteyecektir. Eğer araba kiralamayı düşünüyorsanız önceden iyi araştırma yapmalısınız. Böylece hem fiyat konusunda hem de güvenilirlik açısından daha iyi iş yapmış olursunuz.

Araba Kiralamada Dikkat Edilmesi Gerekenler

Araba Kiralamada Dikkat Edilmesi Gerekenler

Araba Kiralarken Hangi Belgeler Gerekir

Araba Kiralarken Hangi Belgeler Gerekir

 

Bir önceki yazımız olan Taşıt Kiralanırken Nelere Dikkat Edilmeli başlıklı makalemizde Araba kiralama, Araç Kiralama ve Otomobil Kiralama hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git