Taşıt Kiralanırken Nelere Dikkat Edilmeli

Araç Kiramalada Dikkat Edilmesi Gerekenler

Araç Kiramalada Dikkat Edilmesi Gerekenler

Genellikle tatillerde ya da kısa zamanlı kullanım için araba kiralaması önemli bir yer tutar. Gerekli olan taşıt kiralanırken nelere dikkat edilmeli konusunda oluşturduğumuz bu yazı sizlere kiralama konusunda yardımcı olacaktır.

Öncelikle ilk kez araç kiralayacaksanız iyice araştırmalısınız. Böylece en uygun fiyatlara ve en güvenilir araç kiralama firmalarına ulaşabilirsiniz. Güvenilir araç firmasını daha doğrusu yasal olan bir araç kiralama firmasını tercih etmeniz sonradan başınızın ağrımasını engelleyecektir. Aracınızı kiraladığınız firmanın servisine yakın güzergahlarda aracı kullanmakta önemli bir husustur. Aracı kiralarken mutlaka kilometresine bakmalısınız. Güvenliğiniz için özellikle şehir içi seyahat edecekseniz az kullanılmış, kilometresi az olan araçları tercih etmenizde fayda var. Kiralayacağınız aracın üç yaşını geçmiş olmamasına da dikkat etmelisiniz. Araç kiralarken dikkat edilmesi gereken en önemli konulardan birisi de aracın kiralanırken herhangi bir kusurunun olup olmadığını, bir hasarın varlığının iyice araştırılması, varsa sözleşmeye bunun eklenmesi hatta fotoğraflandırılmasıdır. Mutlaka araç kiralanırken sözleşme yapılması gerekir yoksa maddi zararınız istemediğiniz boyutlara ulaşabilir. Herhangi bir kaza ya da çekilme durumunda izlenecek yolları ve ulaşılabilecek telefonları da almalısınız. Genellikle kiralanacak olan aracın sergilenen kira fiyatı her şeyi kapsamayabilir. Bu nedenle fiyatın neleri kapsadığınızı da sormalısınız. Bunlar dışında araç kiranız için erken rezervasyon yaptırırsanız normal fiyatından daha uygun kiralama olanaklarına da sahip olabilirsiniz. Son olarak tek yönlü kiralamalar için teslimat ücretini de sorarsanız sonra herhangi bir sorunla karşılaşmazsınız.

Araç Kiralarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Araç Kiralarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Taşıt Kiralarken Nelere Dikkat Edilmelidir

Taşıt Kiralarken Nelere Dikkat Edilmelidir

Bir önceki yazımız olan Central Rent a Car FinansMaaş Kampanyası başlıklı makalemizde Central Rent a car Kampanyası, Finansbank Central Rent a Car Kampanyası ve Finansmaaş Central Rent a Car hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git