Taşıt Kredisi Alırken Nelere Dikkat Edilmeli

Araba Kredisi Alırken Nelere Dikkat Etmeli

Araba Kredisi Alırken Nelere Dikkat Etmeli

Araba alım satımında kişilerin kredi kullanması günümüzün vazgeçilmez durumları arasına girmiştir. Bir kişi taşıt ya da bireysel kredi alacaksa yapılması gereken ilk şey kişinin kendi ödeme planını oluşturmuş olmasıdır. Taşıt kredisi alırken nelere dikkat edilmeli konusunda kişinin gelir gider durumları belirlenir, alınmak istenen taşıtın fiyatına bakılır ve bankadan bu fiyatın %75 seviyesine kadar kredi alınması beklenir.

Taşıt kredisi alınırken müşterilerin faiz seviyelerine dikkat etmesi, ödeme planlamasına dikkat etmesi ve vadelerine dikkat etmesi gerekecektir. Genellikle müşterinin ödeme yapabileceği vadeyi seçmesi, fazla vade yaptırıp gereksiz faiz ödemesinden kaçınılması ya da az vade seçip zorlanacağı bir ödeme planı oluşturmaması önemlidir. Eskiden taşıt kredisi kullanımı bireysel kredi seçeneklerinin %30 gibi bir seviyesini oluştururken günümüzde bu oran oldukça azalmıştır. Bunun nedeni bankaların taşıt kredilerinde çok fazla ürün seçeneği sunmaması, faiz oranlarındaki artış olarak sıralanabilir. Ürün seçeneklerinin az olmasına rağmen yavaş yavaş bankalar daha çok kişinin kredi kullanımını oluşturmak için çeşitli kampanyalara başladı diyebiliriz. Örneğin taşıt kredilerinde eskiden vadeler daha az tutulurken şimdi ise vadeleri artırma durumuna gidilmiştir. Ayrıca 0 km bir araçla ikinci bir aracın faiz oranları da aynı seviyelere indirilmiştir.Bir diğer avantajda kaskonun banka tarafından yaptırılması durumunda faiz oranlarında olacak indirimlerdir. Tüm bunlara dikkat edildiğinde kişinin kendi ödeme planı oluşturması kredi alımında en çok dikkat edilmesi gereken faktör olarak gösterilebilir.

Taşıt Kredisi Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Taşıt Kredisi Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Taşıt Kredisinde Nelere Dikkat Edilmeli

Taşıt Kredisinde Nelere Dikkat Edilmeli

Bir önceki yazımız olan 2017 Skoda Yeti Güncel Fiyat Listesi başlıklı makalemizde 2017 Skoda yeti, Güncel Araç Kampanyaları ve Güncel Skoda Kampanyaları hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git