TEM Otoyolu Gişelerinde Ceza Kesilmeye Başlandı

Gişelerde de Trafik Cezası Kesilebiliyor

Gişelerde de Trafik Cezası Kesilebiliyor

Bilindiği üzere ülkemizde ve dünyada en fazla can kaybının yaşandığı karayollarında kazaların önemli bir bölümü hız limitlerinin aşılması sebebiyle gerçekleşiyor. Bu durumun önüne geçebilmek adına karayollarında sıklıkla radarlar kullanılıyor ve hız limitini aşan araçların sürücülerine ceza kesiliyor. Fakat radarların genel olarak nerelerde olduğu bilindiği için radara yaklaşınca hızı düşürüp, radarı geçtikten sonra hız limitinin üstündeki hızlarda aracımızı kullanmak bir alışkanlık haline gelmişti. Neyse ki bu dönemin de artık sonuna geliyor.

TEM Otoyolu Trafik Cezaları

TEM Otoyolu Trafik Cezaları

Artık TEM otoyolundaki gişeler sizlerin giriş ve çıkış saatlerinizi kayıt altına alarak iki gişe arasındaki hızınızı hesaplayacak. Böylelikle üst limit olan 120 kilometrelik seviyeyi aştığı belirlenen araç sürücülerine ceza kesilecek. Bu uygulama şu an için başlamış durumda ve ilk cezalarda araç sahiplerine ulaştırılmaya devam ediyor.

TEM'de Hız Limitine Dikkat

TEM’de Hız Limitine Dikkat

Bir gişeden geçtiğiniz saat ile diğer gişeye geldiğiniz süre, iki gişe arasındaki mesafeye bölünerek hesaplanacak ve en düşük 189 TL’lik cezalar uygulanacak. TEM otoyolunu kullananlar için son derece önemli olan bu detaya artık dikkat etmenizi tavsiye ediyoruz.

Trafik Cezaları Gişelerde de Uygulanacak

Trafik Cezaları Gişelerde de Uygulanacak

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git