TESLA MODEL S İncelemesi

 Otomobil sektörünün geleceği olarak bilinen elektrikli arabaların en zirvesinde olacak gibi görünen Tesla yeni çıkarttığı arabaların kalitesi ve elektrikli arabalara bu kadar ön yargı varken bu ön yargıları tamamen sonlandıracak arabası TESLA MODEL S Tanıtımını yapacağız. Tesla’nın  ‘’Tavizsiz Elektrikli Araba ‘’ sloganı ile ürettiği arabalar hakikaten bazı benzinli araçlardan daha kaliteli ve daha güçlü.

tesla model s beyaz

tesla model s beyaz

 Tesla Model S bir çok farklı modeli bulunmaktadır bu modeller çift motor, pil kapasitesi ve 4×4 olarak değişmektedir.
Tesla Model S Sürüşü Video


  Tesla Model S tasarımı ile dikkat çekmektedir. Tesla Model S in Tasarımını ön ve arka tekerlerin arasındaki bölgeye pilleri yerleştirerek hem ağırlık merkezini belirlemeye ve bu ağırlığın yere yakın olmasından dolayı da yol tutuşunun iyi olmasında etkilidir. Elektrikli araçları sıfırdan şekillendirmeye çalışan firma bunu başarmıştır da bizim düşündüğümüz elektrikli araçlar genelde ufak olur ama Model S orantılı tasarımından dolayı rahat bir tasarıma sahiptir. 2012 den bu zamana gelen Model S 2016 yılında makyajlandı. Bu makyajlanma ile aracın sahte ızgara görünümü giderildi.

tesla model s kırmızı

tesla model s kırmızı

Tesla Model S performans olarak çok iyidir bunun nedeni firmanın elektrikli arabalara geçişini hemen gerçekleştirmek için bunu yapmak içinde araçların içten yanlarından daha iyi araç geliştirmek için çabalamalarıdır ve bunu da başarmışlardır. Tesla Model S in en büyük avantajı  ‘’0’’ devirde Tam tork olmasıdır buda arabanın hemen hızlanmasını sağlamaktadır. Müthiş ağılığa rağmen çok seri bir şekilde hızlanır. Başlangıç modeli olan Model S 70 bile 0’dan 100’e 5.8 saniyede çıkabilir, maks. hızı da 225km/s’dir.

tesla model s arka görüntü

tesla model s arka görüntü

Elektrikli arabalarda en çok merak edilen şarj süreleri ve ne kadar km götürebildikleridir bununda şöyle anlatalım Tesla Model S 375 – 475 km arasında tam dolumda götürebilmektedir. 10 Dk da dolum gerçekleşmektedir.

tesla model iç yapısı

tesla model iç yapısı

Tesla Model S Fiyatı 

Bu araçların Fiyatı ise 400.000 – 600.000 civarındadır.

Bir önceki yazımız olan 2017 Skoda Yeti Güncel Fiyat Listesi başlıklı makalemizde 2017 Skoda yeti, Güncel Araç Kampanyaları ve Güncel Skoda Kampanyaları hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git