Toyota 6.5 Milyon Aracını Geri Çağırıyor

2015 Toyota Rav4

2015 Toyota Rav4

Son yıllarda otomobil dünyasının parlayan yıldızlarından olan Toyota satış rakamlarıyla sektörün büyüyen isimlerinden birisi olduğunu ispat ediyor. Fakat son olarak yapılan açıklamadan sonra Toyota için sıkıntılı bir süreç başlayabilir.

2015 Toyota Highlander'lar Geri Çağrılıyor

2015 Toyota Highlander’lar Geri Çağrılıyor

Toyota tarafından yapılan açıklamaya göre 6.5 milyon araç geri çağrılacak. Söz konusu geri çağırmanın sebebi ise hatalı cam kumandası. Cam kumandasındaki problem sebebiyle güç düğmesi kısa devre yapıyor ve bu da çok ciddi sonuçlar doğurabiliyor.

Güç düğmesindeki kısa devre yangın riskini ortaya çıkarttığı için problem hayli ciddi diyebiliriz. Söz konusu 6.5 milyon araç olduğu için işin ciddiyeti daha da artıyor.

2015 Toyota Corolla

2015 Toyota Corolla

Toyota’nın sözünü ettiğimiz problemi barındıran araçları ise Highlander, Rav4, Yaris, Camry ve Corolla olarak açıklandı. 6.5 milyon aracın ise 600 bini Japonya’da, 2.7 milyonu Kuzey Amerika’da ve 1.2 milyonu da Avrupa’da bulunuyor. Geri çağırma işleminin tam olarak ne zaman başlatılacağıyla ilgili net bir açıklama bulunmamakla birlikte ilerleyen günlerde bununla ilgili detaylı bir bilgilendirme yapılacaktır diye düşünüyoruz. Bunun yanı sıra herkesin kendi aracının çağırılacaklar listesinde olup olmadığını kontrol edebilmesi için de bir link sunulacaktır.

2015 Toyota Camry

2015 Toyota Camry

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git