Volkswagen 8.5 Milyon Aracını Geri Çağıracak!

Bildiğiniz üzere dünyanın en büyük otomobil üreticilerinden birisi olan Volkswagen’in geçtiğimiz aylarda emisyon değerleriyle ilgili olarak hile yaptığı ortaya çıkmıştı. Konu kısa sürede tüm dünyada geniş yankı uyandırırken Volkswagen’in nasıl bir yol izleyeceği merak ediliyordu.

Volkswagen'in Emisyon Hilesi

Volkswagen’in Emisyon Hilesi

Daha önce sizlere Volkswagen’in yaptığı hileden söz etmiştik. Emisyon değerleri üzerinde oynama yaparak normalden daha düşük gösteren Volkswagen’in bu sayede 3.5 milyar Euro gibi bir kazanç elde ettiği söyleniyordu. Fakat Volkswagen tarafından yapılan açıklamada 8.5 milyon dizel aracın geri çağrılacağı belirtildi.

Volkswagen Skandalı Devam Ediyor

Volkswagen Skandalı Devam Ediyor

Avrupa’da yer alan 8.5 milyon dizel araçtan 2.4 milyonu Almaya’da bulunuyor. Geri kalan ise Avrupa’nın diğer ülkelerine paylaşılmış durumda. 2016 Ocak ayında başlayacak olan geri çağırma işlemleri Volkswagen’in tahminlerine göre eylül ayında bitirilmiş olacak. Kimi araçlarda sadece yazılımsal düzeyde değişiklikler yapılacakken bazı araçlarda daha meşakkatli düzenlemelerin yapılacağı belirtildi.

Emisyon Hileli Volkswagen Araçlar Hangileri

Emisyon Hileli Volkswagen Araçlar Hangileri

2009-2014 yılları arasında üretilen dizel araçların büyük bölümünde emisyon değerleri noktasında usulsüzlükler bulunduğu belirtilmişti. Eğer ki sizde söz konusu dönemde üretilmiş dizel Volkswagen araç sahibi iseniz birazdan vereceğimiz linkten aracınızın geri çağırma işlemine dahil olup olmadığını kontrol edebilirsiniz. www.volkswagen.de/info  adresini kullanarak aracınızı şase numarası ile kontrol edebilirsiniz.

Volkswagen Ocak Ayında Geri Çağırmaya Başlıyor

Volkswagen Ocak Ayında Geri Çağırmaya Başlıyor

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git