Volkswagen İçin Skandal Karar!

Otomobil sektörünün önde gelen isimlerinden birisi olan Volkswagen, ürettiği kaliteli araçlarla adından sıkça söz ettiriyor. Herkesin kafasında Volkswagen’in başarılı bir üretici olduğu yönünde bir izlenim oluşmasını sağlayacak kadar doğru işler yapan marka, Amerika’dan gelen raporla sarsılmış durumda.

Volkswagen'e Bir Darbe de Hollanda'dan

Volkswagen’e Bir Darbe de Hollanda’dan

Amerika Birleşik Devletleri Çevre Koruma Ajansı (EPA) tarafından yayınlanan rapor doğrultusunda Volkswagen’in emisyon değerlerine uygun olmayan araçlar ürettiği belgelenmiş durumda. 2008-2014 yılları arasında dizel araçlarda görülen emisyon değerlerine uyulmadığını gösteren rapor Volkswagen’i bir hayli zora sokacak gibi görünüyor. ABD çevre standartlarına uymadığı tespit edilen araçların tam olarak hangileri olduğu şu etapta kesin olarak belirtilmemiş olsa da, yayınlanan rapordan sonra Volkswagen’i daha da zora sokacak karalar peşi sıra gelmeye başladı.

Volkswagen Zor Günler Geçiriyor

Volkswagen Zor Günler Geçiriyor

İlk olarak İsviçre Volkswagen dizel araçların satışını durdurduğunu açıkladı. Bahsi geçen otomobillerin çevreye ve insanlara zarar verebileceğine dayanan İsviçreli yetkililer şuan için Volkswagen araçların satışının askıya alındığını belirttiler. Bu kararı takiben benzer bir uygulama da Hollanda’dan geldi. Hollanda’da şu an için Volkswagen’in dizel araçlarının satışını durdurduğunu açıkladı. Hali hazırda satılmayı bekleyen çok sayıdaki araç ikinci bir karara kadar satılamayacak gibi gözüküyor.

Volkswagen İle İlgili Şok Karar

Volkswagen İle İlgili Şok Karar

Türkiye’de ise Volkswagen’in distribütörlüğünü üstlenen Doğuş Otomotiv’den bir açıklama geldi. Doğuş Otomotiv yaptığı açıklamada konuyu yakından takip ettiklerini ve Volkswagen Grubu ile sürekli olarak iletişim halinde olduklarını belirtti. Konuyla ilgili olarak Volkswagen Grubu tarafından detaylı, hızlı ve şeffaf bir inceleme başlatıldığını, Doğuş Otomotiv olarak da bu incelemenin sonuçlarını bekleyecekleri belirtilen açıklamada son olarak emisyon değerleriyle ilgili olarak problem yaşanan araçlarda dahil edilerek Volkswagen tarafından üretilen tüm otomobillerin sürüş ve yol güvenliği açısından herhangi bir problem barındırmadığı da aktarıldı. Bakalım, ilerleyen günlerde konuyla ilgili olarak ne gibi gelişmeler yaşanacak.

Volkswagen Satışarı Durduruldu

Volkswagen Satışarı Durduruldu

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git