Volkswagen Skandalıyla İlgili Doğuş Oto’dan Açıklama Geldi

Şuan için tüm dünyanın konuştuğu ve hali hazırda bir türlü sonuçlandırılamayan bir skandal söz konusu. Dünyadaki en prestijli otomobil üreticilerinden birisi olan Volkswagen’in emisyon değerleri konusunda uygunsuzluk yaptığı ortaya çıkmıştı. Konuyla ilgili  Volkswagen’in Türkiye distribütörü olan Doğuş Oto’dan ilginç bir açıklama geldi.

Volkswagen Skandalı Giderek Büyüyor

Volkswagen Skandalı Giderek Büyüyor

Normal şartlar Doğuş Oto’nun konuyla ilgili olarak emisyon değerlerinin değiştirilmesini baz alan bir açıklama yapması beklenirdi. Emisyon değerleriyle ne ölçüde oynandığı, değerlerin ne kadar üzerinde bir emisyon değerinin olduğu belirtilmeliydi. Kısacası Doğuş Oto olayın özüne inip bununla alakalı bir açıklama yapmalıydı diye düşünüyoruz.

Doğuş Oto'dan Şaşırtan Açıklama

Doğuş Oto’dan Şaşırtan Açıklama

Fakat Doğuş Oto’dan yapılan açıklamada bu konulara değinmek yerine söz konusu emisyon değerleri değiştirilen EA 189 EU5 motorunun ülkemizdeki mevzuata tamamen uyduğu belirtildi. Yani EA 189 EU5 motorunun emisyon değerleri Avrupa ve Amerika için uygun değil fakat Türkiye için uygun gibi bir durum çıktı ortaya.

Volkswagen Emisyon Skandalı Devam Ediyor

Volkswagen Emisyon Skandalı Devam Ediyor

Tüm dünya tarafından tepki çeken skandala sebebiyet veren emisyon değerleri Türkiye şartlarında nasıl uygun olabiliyor bu konu hakkında Doğuş Oto’nun apayrı bir açıklama yapması gerektiğini dahi düşünüyoruz. Ayrıca Doğuş Oto şuan için dünya genelinde Volkswagen otomobilleri arasında EA 189 EU5 motor kullanılan modellerin geri çağırılmasıyla ilgili olarak da açıklamalarda bulundu. Konuyu yakından takip ettiğiniz belirten Doğuş Oto, eğer ki Volkswagen araçların geri çağrılmasıyla ilgili bir karar alınması durumunda bunun Türkiye’de de uygulanacağını dile getirdi.

Volkswagen Araçlar Geri Çağrılacak mı

Volkswagen Araçlar Geri Çağrılacak mı

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git