Volvo V40 İncelemesi

Volvo V40 Dış Görünüm

Volvo V40 Dış Görünüm

Volvo 1927 yılında İsveç’te kurulmuş bir marka. Birçok alanda üretim yapan Volvo 1999 yılında Ford Motor Company’e ardından 2010 yılında ise Çin’li marka olan Geely’e satıldı. Volvo Geely’e satıldıktan sonra sadece binek otomobil ve SUV araç üretmeye başladı ve bu alanda da devam ediyor. Geely’e satıldıktan sonra müşterilerin aklında birçok soru işareti oluştu, “acaba eski kalitesini sağlayabilecek mi” diye. Fakat bu şüphelerin hepsini boşa çıkartan marka, özellikle V40 serisi ile müşterilerinden tam not almayı başardı.

Volvo V40 Renk Seçenekleri

Volvo V40 Renk Seçenekleri

          V40 hatchback bir araç ve spor bir görünüme sahip. V40 yumuşak çizgilerler karşımıza çıkıyor ve aracın boyutu ise hatcback araçlara göre oldukça uzun. 4369 mm uzunluğa sahip olan V40 , S60’dan sadece 30 cm kısa. V40’ta 2 adet motor seçeneği bulunmakta. Bunlar ; 245 beygirlik benzinli ve 115 beygirlik dizel motor. 2,0 Litre 245 beygirlik benzinli motor sıfırdan yüz kilometreye tam 6,3 sn’de çıkıyor. Son hızı ise 240 km. Gelelim V40’ın  donanımsal özelliklerine. Araçta en fazla dikkat çeken özellik olan Şehirde Güvenlik Sistemi, 50 km’ye kadar hızlarda oluşabilecek şehir içi kazalarının önüne geçiyor. Bir başka üstün teknoloji ürünü ise gelişmiş hız sabitleyici. Genelde sıkışık trafikte hız sabitleyici kullanmayız.

Üst Düzey Teknoloji V40

Üst Düzey Teknoloji V40

Volvo mühendisleri sıkışık bir trafikte bile kullanabileceğimiz bir hız sabitleme sistemi üretmeyi başarmış. Radar sistemi ile öndeki aracın hızını belirleyerek aradaki mesafeyi korumaya yarıyor. V40’da kullanılan donanımlar bunlar sınırlı da değil. Diğer bir özellik ise yol işaretleri bilgileri. Aracın önüne yerleştirilen bir kamera ile yol kenarlarındaki işaretleri kaçırmanızın önüne geçiliyor. Aracın donanımsal özellikleri gibi güvenlik ekipmanlarıda oldukça üst düzeyde yapılmış. Genelde hava yastıklarını aracın içinde görürüz ve içerideki yolcuları korumak amaçlı yapıldığını söyleyebiliriz. V40’da ise dikkatimizi yaya hava yastığı çekiyor. Yaya hava yastığı kaputun altından çıkarak kaput ve camın bir bölümünü kapatıyor. Bu şekilde yayanın daha az yara alması sağlanıyor. Aracımızın Türkiye başlangıç fiyatı ise 85 bin TL.

Sade Ve Şık Görünümü İle V40

Sade Ve Şık Görünümü İle V40

Bir önceki yazımız olan Volvo V40 Cross Country İnceleme başlıklı makalemizde Volvo, Volvo V40 Cross Country ve Yeni Nesil Volvo V40 hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git