Yeni Fiat 500X İnceleme

Yeni Fiat 500X

Yeni Fiat 500X

Fiat 500 1957 yılında doğdu ve üretimi tam 18 sene sürdü. Fakat bu süre zarfının sonunda Fiat tarafından üretimi durduruldu. 2008 yılında tekrardan aramıza dönen 500 serisine her sene yeni üyeler dahil oldu. Son olarak ise 2015 senesinde bu seriye 500X dahil edildi.

Yeni Fiat 500X İç Görünüm

Yeni Fiat 500X İç Görünüm

500X’e ilk baktığınız zaman hatcback ve SUV segmentlerinin arasında kalmış bir araç gibi göründüğünü söyleyebiliriz. Son yıllarda sözünü ettiğimiz tür araçlar üreten markaların gerisinde kalmayan Fiat, bu segmentte piyasaya girebilmek için 500X’i karşımıza çıkartıyor. 500X’de ikisi benzinli olmak üzere üç adet motor seçeneği sunuluyor. Fakat bu motor seçenekleri arasında 4×4 motor seçeneği bulunmuyor. Aslında şehir içinde kullanılacağı düşünülürse çokta önemli bir özellik değil. Araçta artık yeni otomobillerin hepsinde görmeye alışkın olduğumuz viraj içi aydınlatma sistemi dikkat çekiyor. Normalde Fiat modellerinde çok fazla teknolojik unsur göremeyiz ama 500X bizi şaşırtıyor ve birçok teknolojik özelliği bizlere sunuyor. Bunlardan en çok dikkatimizi çekeni ise çarpışma önleme sistemi. Bu sistem 7-200 km hızları arasında çalışıyor ve öndeki aracın konumunu takip ederek çarpışmaları önlüyor. Şerit takip asistanı ile sürekli şeritte gitmeniz sağlanıyor. Bu sayede çok daha güvenli bir sürüş imkanı sağlayan aracın müşterilerin ilgisini çekeceğini düşünüyoruz.

Fiat 500X Renk Seçenekleri

Fiat 500X Renk Seçenekleri

Gelelim 500X’in içine. İçinde kullanılan malzeme kalitesi araca ilk oturduğunuz zaman kendini belli ediyor. İç dizaynının keyif veren bir yapısı var ve aracın içinde geçirdiğiniz süre boyunca sizleri rahatsız edecek herhangi bir detayın olmayışı büyük avantajlardan birisi olarak gösterilebilir.

2015 Model Fiat 500X Fiyatları

2015 Model Fiat 500X Fiyatları

Bir önceki yazımız olan Volvo V40 Cross Country İnceleme başlıklı makalemizde Volvo, Volvo V40 Cross Country ve Yeni Nesil Volvo V40 hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git