Yeni Mazda 3 HB Özellikleri (İncelemesi)

Yeni Mazda 3 HB

Yeni Mazda 3 HB

Mazda’nın kendi sitilini oluşturan ve rakiplerine fark yaratan Kodo tasarımı, Yeni Mazda 3 HB’de yeniden ortaya çıkıyor. Hareketin hızlı dünyasına havalı bir giriş yapmanızı sağlayan bu yeni tasarım, bu amacını gövde sitilinin tüm hatlarında özenle taşıyor. Bilhassa aracın spor görünüme oldukça fazlaca sahip olması ve klasıyla farklı bir hava yaratması, onu diğerlerinden rahatlıkla ayırıyor. Geniş duruşu,kaslı yapısı,heyecan verici bir sürüş deneyimi ve manevra kabiliyeti Yeni Mazda 3 HB ile birlikte gelirken, sahip olduğu 16inç çelik,16inç ve 18inç Mazda alaşımlı jantlar aracın çevikliğine gönderme yapıyor. Diğer araçlara nazaran daha hafif olması ve yol gürültüsünü bastırarak daha aerodinamik bir yapıya kavuşması ise Mazda 3 HB’in göze çarpan diğer detayları arasında. Saten krom çerçeve içerisinde bulunan 7inç büyüklüğünde ki LCD ekran ise multimedya kontrolünü kolaylaştırmakla beraber, birçok hizmeti parmaklarınızın ucuna getiriyor.

Yeni Mazda 3 HB İç Mekan

Yeni Mazda 3 HB İç Mekan

Yeni Mazda 3 HB, yeni geliştirilen Skyactiv-G motoru ile 1,5 Litre motoru sayesinde daha fazla yakıttan tasarruf sağlarken, bu kompakt motor sayesinde daha da yüksek performans sunuyor. Otomatik ve manuel şanzıman tipine sahip olan araçta hangisini seçeceğiniz ise sizin tercihinize bağlı. Yeni Mazda 3 HB’de bulunan bir diğer önemli özellik ise Radar Hız Kontrol Sistemi. Bu özellik sayesinde önünüzdeki araç ile aranızdaki mesafeyi korumanızı sağlayan sistem, kazaları en aza indirmeyi de başarıyor. Motion, Reflex ve Power olmak üzere üç farklı ekipman sınıfı sunan araç, her yönüyle sürücüsünü ve yolcuları rahat ettirmekle birlikte, hayransı bakışlarla komşularınızı çatlatıyor.

Yeni Mazda 3 HB Tasarım

Yeni Mazda 3 HB Tasarım

 

Bir önceki yazımız olan Yeni Ford S-Max İncelemesi (Özellikleri) başlıklı makalemizde Yeni Ford S-Max, Yeni Ford S-Max Motor Seçenekleri ve Yeni Ford S-Max Özellikleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git