Yeni Seat Leon CUPRA İncelemesi

Yeni Seat Leon Araç

Yeni Seat Leon Araç

Seat 1986 yılında Volkswagen Grup’a satıldıktan sonra çok büyük gelişmelere imzasını attı. 2015 yılında ise Leon serisinde çok keskin hatlar kullanarak daha gösterişli bir hatchback araba yaratmayı başardı. Leon serisinin en çok dikkat çeken aracı ise şüphesiz Cupra modeli.

Seat Yeni Otomobil

Seat Yeni Otomobil

Leon Cupra dış görünüş olarak diğer Leon’lardan ciddi ölçüde değişime uğrayan bir parça yok denilebilir. Araçta daha fazla krom kaplama kullanılmış bu da daha şık bir görüntü oluşturuyor. Cupra’da tamamen LED farlar mevcut, gerçektende başarılı bir çalışma olan bu LED farlar gece yolculuklarını daha güvenli hale getiriyor. Cupra’da 2.0 litrelik 265 beygir turbo benzinli bir motor kullanılmış. Volkswagen’in  vazgeçilmezi olan DSG şanzıman Cupra’da da mevcut. Seat mühendisleri tarafından 2.0 litrelik bir motorun yakıt tüketimini minimuma indirmek için Cupra’da Start&Stop sistemini araçlarına eklemişler.

Seat Leon Cupra Renk Seçenekleri

Seat Leon Cupra Renk Seçenekleri

Araç tam 5.9 saniyede 0’dan 100’e ulaşabiliyor ve aracın maksimum hızı saatte 250 km. Araçta uyuma ve yorgunluğa bağlı kazaları önlemek için entegre edilmiş yorgunluk tespit sistemi de mevcut. EURONCAP’tan  5 yıldız alan Leon serisi yolcuların güvenliğini de maksimum düzeye çıkartıyor. Seat Leon Cupra’nın Türkiye satış fiyatı 129 bin TL ve başka herhangi bir versiyonu bulunmuyor. Fiyat ilk etapta biraz yüksek gelebilir. Fakat, aracı test sürüşüne çıkarttığınızda neden bu kadar fazla bir meblağ talep edildiğini daha net görebileceksiniz.

2015 Seat Leon Serisi

2015 Seat Leon Serisi

Bir önceki yazımız olan Volvo V40 Cross Country İnceleme başlıklı makalemizde Volvo, Volvo V40 Cross Country ve Yeni Nesil Volvo V40 hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git